Contact Us

Nasıl Satış Yaparım?

Textoni.com üzerinden Hazır içerik satarak veya İçerik İlanlarına başvuru yaparak satış yapabilirsiniz. Satış yapabilmek için yazar profilinizi ve banka bilgilerinizi doğru bilgiler ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

 

İçerik İlanlarına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Dilediğiniz kategori ve sektörde yayınlanan ilanları görüntüleyebilir, belirlenen kriterlerde içerik üretimini tamamladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

Başvuru Onaylanma / Red Süreci

Başvuru yaptığınız ilan sahipleri gelen tüm başvuruları önizleme modunda görüntüleyerek satın alım yapacağı yazarı seçmektedir.

Başvurunuz onaylanmaz ise ürettiğiniz içeriği tekrar düzenleyerek hazır yazı panelinizde satışa sunabilirsiniz. (Marka ismi ve bilgilerini çıkararak, anonim bir yazı haline getirmeniz gerekmektedir.)

 

Başvurularımı Nasıl Görüntüleyebilirim?

Yazar panelinizde bulunan ''Kariyer'' sekmesinden tüm başvuru ve içerik sürecinizi görüntüleyebilirsiniz.

 

Hazır Yazı Paneli Nasıl Çalışır?

Hazır Yazı Paneli tamamen sizin seçeceğiniz konu ve sektörle ilgili bağımsız bir şekilde üreteceğiniz içeriklerden oluşur.

Ürettiğiniz içeriklerin fiyatını siz belirlersiniz, gündeme ilişkin veya daha genel sektörlerle ilgili ürettiğiniz içerikler her zaman daha çok talep görecektir.

 

Hazır Yazı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Hazır yazılarınıza belirleyeceğiniz fiyat tamamen sizin insiyatifinizdedir. Fİyat belirlerken iki farklı seçenek bulunmaktadır, paylaşımlı kullanım ve tekli satış.

Paylaşımlı kullanımda satışa sunulan içerik birden çok kez satın alınabilir. Tekli satış olarak satışa sunulan içerikler sadece bir kez satın alındığı için fiyatı paylaşımlı satış fiyatından yüksek olmalıdır.

 

Satış Yaptığımı Nasıl Anlayabilirim?

Hazır yazı satışı ve içerik başvurularınızın onaylanması halinde yaptığınız satış size mail olarak sipariş kodu ile beraber iletilecektir. Daha çok satış yapmak için içerik ilanlarını sık sık takip etmeniz ve sık sık hazır yazı üretimi yapmanızda fayda var.

 

Yazar Puanı Ne İşe Yarar?

Yazar olarak müşterilerinizden kazanacağınız yıldızlar sizi bir süre sonra ''Uzman Yazar'' sınıfına taşıyacak ve sadece size özel ilanları görmenize yarayacaktır.

 

Telif Hakkı Devri

Satış yapmış olduğunuz hazır yazı ve onaylanan içerik başvurularınızdaki telif haklarınız artık alıcı tarafına devredilecektir.

 

Ödeme

İçerik ilanını ve hazır yazı satışından elde edeceğiniz ücret 15 iş günü içinde profilinizde bulunan İban numarasına hizmet bedeli düşülerek yatırılacaktır.